banner8
banner45
Öne Çıkanlar ilçe milli eğitim müdürü Erdem Taşkın Hafriyat atıkları Muttalip mahallesi tepebasikulucka
banner47

Bu haber kez okundu.

“Ekonomide görülen kısmi toparlanma”

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu’nun (PPK), yılın altıncı toplantısında aldığı politika faizlerinin değiştirilmemesi hakkında açıklamada bulundu. Merkez bankasının açıklamasındaki “Ekonomide görülen kısmi toparlanma” değerlendirmesine dikkat çeken Güler, kararın ekonomik beklentilerin olumlu yönde seyretmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Kredi paketleri ekonomiyi canlandırıyor

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun son dokuz toplantıda aldığı faiz indirim kararları ve konut başta olmak üzere bir çok alanda kredi paketlerinin sunulmasının ekonomiyi canlandırdığını belirten Güler, tüketimi artıracak ve vatandaşın alım gücünü yükseltecek politikaların devam etmesi gerektiğini söyledi. COVİD-19 salgını sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz ve Eskişehir ekonomisinin de zorlu bir dönemden geçtiğini hatırlatan Güler, ekonominin eski günlere dönebilmesi için vatandaşların eski tüketim alışkanlıklarını sürdürmesi gerektiğini vurguladı.

Tüccar ve sanayiciye verilen destekler sürmeli

Virüs salgını nedeniyle oluşan yaraların sarılması için zamana ihtiyaç olduğunu belirten ETO Başkanı Metin Güler, tüccar ve sanayicinin daha çok desteklenmesi ile ekonomideki pozitif havanın artacağını sözlerine ekledi. Salgın sebebiyle işletmeleri kapanan firmalarının ödeme dengelerinin bozulduğunu hatırlatan Güler, tüccar ve sanayiciye verilen desteklerin devam etmesinin ekonomideki toparlanmaya katkı sağlayacağını kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol