banner189
banner47

“Berber tuhafiyeci kontrollü açılmalı”

Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarca esnafın, emeklinin, emekçinin bayramı buruk karşıladığını aktaran Çakırözer, “Bayramlar birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı artıran günlerdir. Maalesef bu Ramazan Bayramı’nı da pandemi ve ekonomik buhran altında karşılıyoruz. Salgının sona erdiği, esnafın, emeklimizin, emekçimizin, çiftçimizin, tüm ülkenin sağlık, huzur ve refah içinde karşılayacağı nice bayramları hep birlikte yaşayacağımıza inanıyorum” dedi. Ziyaretleri sonrasında çağrıda bulunan Çakırözer, “Milyonlarca esnaf bayramda iş yapmayı umut etti. Esnafımız çok zor durumda. Önlemler alınıp, kontroller yapılarak Bayram öncesi kuaför, berber, hazır giyim, çiçekçi, ayakkabıcı, şekerci, hediyelik eşya esnafı kontrollü açılabilir” dedi.

LOKANTACI, KAHVECİ ESNAFINA BAYRAM ZİYARETİ

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Ramazan Bayramı öncesinde şehrin farklı noktalarında bir yıllık salgın döneminden etkilenen esnafı ziyaret etti. Lokantacı, kahveci, berber gibi işletme sahiplerini dinleyen Çakırözer, önlemler kapsamında iş yapamayan komi ve garsonları da ziyaret etti.

KONTROLLÜ AÇILABİLİR

Salgın önlemleri kapsamında iş yapamadığı için lokantasını kapatmak zorunda kalan işletme sahibi Zeliha Bağcı, devletten destek istedi. 20 yıldır garsonluk yapan Şükrü Koşkür, sektörün en zor zamanları yaşadığını aktardı.  12 yıldır kahve işleten Çiğden Babacan ise, dükkanları kapalı olduğu için iş yapamadıklarını ve zor durumda olduklarını aktardı. Çakırözer, berber Samet Erik ve ailesini de ziyaret etti. Ziyaretleri sonrasında çağrıda bulunan Çakırözer, “Milyonlarca esnaf bayramda iş yapmayı umut etti. Esnafımız gerçekten çok zor durumda. Önlemler alınıp, kontroller yapılarak Bayram öncesi kuaför, berber, hazır giyim, çiçekçi, ayakkabıcı, şekerci, hediyelik eşya esnafı önlemler alınarak, kontrollü açılabilir” dedi.

BURUK KARŞILIYORUZ

Ramazan Bayramı mesajını salgın önlemleri kapsamında dükkanı kapanan esnaf ziyaretlerinden veren Çakırözer şöyle konuştu: “Ramazan Bayramımızı bu yılda da pandemi ve ekonomideki buhran koşulları altında karşılıyoruz. Milyonlarca esnaf, emekli, emekçi, çiftçi, EYT’li, işsiz, engelli yurttaşımız bayramı bayram duygusu ile karşılayamıyor. Ramazan sevinci, bayram coşkusu buruk şekilde yaşanıyor. Bir yılı geride bıraktığımız salgın döneminde neredeyse her ailede kayıplar oldu. İşsiz sayımız katlandı. Gelir azaldı, yurttaşlarımızın alım gücü düştü.  Salgınla mücadelede yitirdiğimiz tüm yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastanelerde, evlerinde tedavi gören yurttaşlarımız şifa diliyorum. Bayramlar dayanışmadır, birlik ve beraberliğimizi paylaşma günleridir. Salgın, açlık ve yoksulluğun sona erdiği, işsizliğin bittiği, adaletin kişilere göre değil toplumun tamamına eşit yaklaşabildiği, gençlerimizin gelecek kaygısı yaşamadığı, emeklimizin, emekçimizin, çiftçimizin, esnafımızın huzur ve refah içinde karşıladığı nice bayramlar çok yakın. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramının başta Eskişehirimizin olmak üzere, tüm ülkemiz ve insanlığa sağlık, huzur, refah ve kardeşlik getirmesini diliyo

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol