banner97
banner105
banner47

Tasarım Maratonunda Eskişehir farkı

Hollanda Başkonsolosluğu tarafından desteklenen etkinlik, uluslararası alanda Designathon Works, Türkiye’de İnformel Eğitim-çocukistanbul tarafından organize ediliyor. Etkinliğe bu yıl Türkiye’den üç kent katılıyor. Projeyi, Eskişehir’de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, Kayseri’de Abdullah Gül Üniversitesi, gerçekleştiriyor.

2021 yılı için teması temiz enerji ve iklim olan, gezegenimizin en önemli sorunlarından iklim değişikliğini önlemek üzere çözüm önerilerini ve projelerini geliştirmek için projeye 27 Aralık 2020-17 Ocak 2021 tarihleri arasında 9-12 yaş grubunda tüm çocuklar katılabiliyor.

Bu kapsamda İnformel Eğitim-çocukistanbul ile birlikte eğitici eğitimini tamamlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi personeli çocuklara ilham verecek örneklerle dolu bir eğitim programı hazırladı.  Yayınlanacak bu programa 9-12 yaş grubundaki çocuklar katılarak aldıkları bilgiler sayesinde projelerini somut hale getirecek. Projede yer almak isteyen çocukların eğitim programını, İnstagram @bilimdeneymerkeziuzayevi, Facebook/Youtube @eskisehirbilimuzay, http://www.eskisehirbilimdeneymerkezi.com/ web adreslerinden takip edebileceklerini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol