banner8
Öne Çıkanlar Rumelili iş insanları Eskişehir Acıbadem Hastanesi Bora Mehmet Osmalı Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı çatacık ormanı
banner47

Bu haber kez okundu.

Milli Eğitim'in çalışmaları güven vemiyor

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Alkan yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Okulların kısmi olarak yüz yüze eğitime başlama kararının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmasından sonra temel sorunlar ortada durmaktadır. Mart'tan beri değişen nedir? Yüz yüze eğitime geçmek temel hedef olmalıdır fakat kötü yönetilen pandemi süreci ister istemez velilerde ve öğretmenlerde soru işaretleri doğurmaktadır.

Salgın, Türkiye’de toplum ve halk sağlığı için hâlâ bir tehdittir. Sonuçta öğrenci ve öğretmenler toplu ulaşımla okula gidecekler, okul içerisinde etkileşimde bulunup tekrar ailelerinin yanına dönecekler. Tam bu noktada asıl olan konular önümüzde duracaktır.

  • Vaka sayılarını Eskişehir 'de açık bir şekilde bilmek zorundayız.
  • Mart ayında kapatılan okullar hâlâ aynı koşullarda bulunmaktadır. Yardımcı personel yok, para yok bütün yük velilerin sırtında.
  • Yüz yüze eğitimde kararın velilere bırakılmasının eğitimde var olan eşitsizliği daha da derinleştirecek. Parası olan kurslara gönderecek ve kamusal eğitim bitme noktasına gelecek.
  • Seyreltilmiş sınıflar için çalışma ilimizde şu an için paylaşılmış değil. Öğretmen ihtiyacı nasıl karşılanacak?
  • Tablet dağıtmak ile bu sorun çözüldü demek yanlış bir ifadedir. Fatih Projesi ne oldu?
  • En önemlisi özel eğitim gerektiren öğrenciler konusunda atılacak adımlardır. Birçoğunda kronik rahatsızlık bulunan bu öğrencilerimize eskisi gibi eğitim verilemez. Özel seanslarla bu iş yapılmalıdır. Tıpkı özel rehabilitasyon merkezlerinde olduğu gibi.
  • Pansiyonlarda yapılan hazırlıklar az öğrenci düşünüldüğünde Eskişehir için yeterli düzeyde. Sayı artışında durumda dezenfektan ve maske dışında fiziki olarak odalarda önlem nasıl alınacak?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol