banner149
banner147
banner173
banner47

"Eğitim emekçileri cezalandırılıyor"

Alkan açıklamasında şu ifadeleri kullandı; "Milli Eğitim Bakanlığının çeşitli valiliklere gönderdiği  ek ders ücretinin ödenmemesine ilişkin yazıları görüş yazısıdır, bağlayıcı değildir. Bu yazıların aksi yönde birçok mahkeme kararı ve benzer bir durum için Danıştay kararı vardır. Eğitim yöneticilerine düşen görev hukuka aykırı görüş yazılarına göre değil hukukun gereğini uygulamaktır. Eğitim Sen Eskişehir Şube olarak süreci yakından takip ediyoruz. Çükü, 

● Eğitim emekçileri olarak tüm risklere rağmen yüz yüze eğitimi sürdürmeye çalışıyoruz. 94 eğitim ve bilim emekçisi hayatını kaybetti. 

● Uzaktan eğitimde tüm yoksulluk ve yoksunluğun içinde öğrencilerimize yararlı olmak için gösterdiğimiz tüm çabalarımıza rağmen; öğrencilerin yüz yüze veya uzaktan eğitime katılmamaları durumunda öğretmenlerin ders ücretlerinin kesileceğini açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı üzerine düşeni yaptı mı? İnternet, tablet, bilgisayar sağlandı mı? 

● Öğrencilerin derslere katılmamasının suçlusu öğretmenlermiş gibi gösteriliyor.  Evlere kadar öğrencisi ile iletişime gecen öğretmenler daha ne yapsın? 

● Bu süreçte tüm yükü çeken eğitim emekçileri adeta cezalandırılıyor. Maske dahi dağıtamayanlara son sözü eğitim emekçileri söyleyecektir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol