AK Parti Tepebaşı İlçe Kadın Kolları Başkanı Seda Öğülmüş tarafından düzenlenen Şehit Anneleri ile kahvaltı programına katılan İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu kahvaltı sonrası yaptığı konuşmasında Annelerin insan hayatındaki önemine işaret ederek, "Dünya'ya geldiğimiz gün sıkıca tuttuğu elimizi bir daha hiç bırakmayan, gölgesini evlatlarının üzerinden çekmeyen annelerimiz bizlere vazgeçmemeyi, ihtiyacı olana el uzatmayı, paylaşmayı öğretendir. İnanç ve kültürümüzde annelik kutsal bir vazife ve yüce bir mertebedir. Varlıklarıyla tamamlandığımız, mücadeleleriyle güç bulduğumuz annelerimize sevgi ve saygımızı tek bir güne sığdırmak mümkün değildir. Hayatımız boyunca en yakınımızda ve yanı başımızda olan annelerimize yaşamlarının her döneminde hürmet ve ihtimam göstermek evlatlar olarak hepimizin vazifesidir" dedi.

Çizmelioğlu şunları söyledi; "Son 20 yılda Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde AK Parti hükümetlerinin gayretli çabaları sonunda bugün kadınlar, annelikle sosyal hayat arasında bir tercih yapmak durumunda kalmaksızın iş dünyasında, akademide, siyasette, ekonomide, bürokraside yani hayatın her alanında büyük başarılara imza atmaktadır. Değiştirici ve dönüştürücü gücüyle ülkemizin hedeflerine katkı sağlamaktadırlar. Yine bu süre içerisinde  ülkemizi tehdit eden her türlü terör unsuru ile mücadelemiz hiç ara vermeden devam etti, etmeyede devam edecektir. Yaşanan ambargolar sonrasında kendi geliştirdiğimiz Savunma Sanayimiz ile bu alanda kimseye gebe olmadığımızı da yaptığımız toplar, tüfekler tanklar, İha ve Siha gibi yeni nesil araçlar ile çok açık ve net olarak dünyaya gösterdik. Dışa bağımlı olmadan iç ve dış terör saldırılarına karşı Milli Mücadelemizi vermeye devam ediyoruz. Bu ülkenin, milletin, toprakların çok bedel ödediğini, bundan sonraki nesillerinde bedel ödemekten korkmadığını 15 Temmuz'da aziz milletimiz bunu net bir şekilde gösterdi. Bugün ilçemizde bulunan kıymetli şehit annelerimiz ile bir aradayız. Evlatlarını hain terör örgütünün elinden kurtarmak için 3 Eylül 2019' dan bu yana tuttukları nöbet ile kararlılığın sembolü haline gelen Diyarbakır Anneleri'nin de evlatlarına bir an önce kavuşmasını temenni ederek, bu vesileyle sevgilerin en yücesine layık olan, başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere bütün annelerimizin Anneler Günü'nü yürekten kutluyor; ahirete irtihal eden annelerimize yüce Mevla'mdan rahmet, hayatta olanlara sıhhat diliyorum" temennisinde bulundu. Bu anlamlı birlikteliğe vesile olan İlçe Kadın Kolları Başkanı Seda Öğülmüş'e teşekkür ederek sözlerine son verdi.

“Altılı masadan gelen çatırtılar bütün Türkiye’den duyulmaya başlandı” “Altılı masadan gelen çatırtılar bütün Türkiye’den duyulmaya başlandı”